Незабаром виповнюється 1030 років як сталася доленосна подія на всі часи в житті «праматері» сучасної України – Київської Русі України – прийняття хрещення Київської Русі-України. Київська Русь… Ці два простих слова пробуджують у пам`яті давню історію наших предків, об`єднання українських земель в єдину державу, розквіт культури. Будувалися міста, а в них обов`язково – білокам`яні собори, в яких мерехтіли золотом ікони, а з-під куполів дивилися на віруючих з фресок лики святих, розписаних великими майстрами. А ще перші бібліотеки, в яких зберігалися тисячі церковних книг. Все це стало можливим, завдяки хрещенню Русі князем Володимиром у 988 році.
Запровадження християнства на Русі сприяло зміцненню державності, поширенню писемності, створенню визначних пам'яток літератури. Під його впливом розвинувся живопис, кам'яна архітектура, музичне мистецтво, розширювалися і зміцнювалися культурні зв'язки Русі з Візантією, Болгарією, країнами Західної Європи. Україна багата своїми духовними і культурними здобутками. Святиня Київської Русі-України й сучасної України як правонаслідувачки – Києво-Печерська Лавра – є перлиною зодчих давнини, що збереглася до сьогодення і є об'єктом Світової культурної спадщини.
Напередодні знаменної дати в Черняхівській районній бібліотеці оформлено книжкову виставку - панораму: «Християнство в Україні: історія і сучасність». Матеріали представлені на виставці висвітлюють основні етапи розвитку православної церкви, її благі справи, а також історію храмового будівництва в Україні, архітектурно-мистецькими особливостями храмових споруд різних історичних періодів
Знайомлячись з матеріалами виставки, читачі матимуть змогу повернутись до своїх витоків, щоб усвідомити, яку велику роль відіграло прийняття християнства в духовному житті нашого народу.