понеділок, 12 жовтня 2015 р.



       Мужність і відвага крізь покоління


                                                   «Любов до рідного краю,  знання його історії – 
основа, на якій тільки й може здійснюватися 

зростання духовної культури всього

суспільства». 
                                                            Д.С.Лихачов


   14 жовтня є особливим днем для українців, що поєднав у собі три значущих підстави вважати його святковим.
    Цього дня українці відзначають День Покрови Пресвятої Богородиці - старовинне християнське свято, встановлене на честь явлення Пресвятої Богородиці в 910 році в Константинопольському храмі (де зберігалася риза Пресвятої Діви Марії, її головний покров і частина поясу, перенесені з Палестини в V столітті). Під час облоги Константинополя ворогами , святий подвижник Андрій Юродивий побачив у небі над містом Матір Божу із сонмом святих. Пресвята Богородиця з'явилася мешканцям міста та опустила додолу омофор (покривало у вигляді широкого шарфа, котре звичайно жінки носили навколо шиї), прийнявши їх під свій захист. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.
   14 жовтня відзначається також День Українського козацтва. Це свято встановлено Указом Президента України від 07.08.1999 №966, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення.
З давніх-давен Богородиця є покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Богородиця була заступницею козаків у походах, її зображення було вибите на хрестах, які вони носили. На Покрову козаки проводили загальновійськову Раду, де переобирали кошового отамана і старшину.

Пресвята Богородиця й нині залишається заступницею усіх українських військових. Сучасна Українська армія від часу її створення в 1991 році на заміну радянським символам почала активно запроваджувати козацькі. На прапорах українських частин замість червоної зірки з'явилися козацькі хрести і національний герб - тризуб, а іменами козацьких полководців стали називати військові навчальні заклади і частини.
    У Конституції України вказано, що українська держава спирається «на багатовікову історію українського державотворення», а у Державному Гімні України є слова «І покажем, що ми браття козацького роду».
Сучасна незалежна Україна - держава і народ - є нащадками Київської Русі, козацтва,  визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції.
    Саме з огляду на традиції та глибокий історичний зміст цього дня Президент України П.О.Порошенко вирішив встановити 14 жовтня свято
День захисника України.
   Вшановуючи бойового подвиг, самовідданість громадян, які присвятили своє життя служінню українському народу,  захисту рідної землі,    збереженню та розвитку національних військових традицій районна бібліотека провела патріотичну урок-діалог "Я стану твоїм захисником ,Україно".

    Із старшокласниками Черняхівської ЗОШ І-ІІІ ст. спілкувались виконуючий обов'язки  начальника мобілізаційного відділу райвійськкомату, старший лейтенант Олександр Орлов, мати учасника АТО Олександра Паламарчука, Людмила Совсімова, яка очолила волонтерський рух на Черняхівщині.









    Присутні також переглянули кадри страшних подій на сході нашої країни, відтворені у  відеоролику "Війна заради миру"

Цікавим та пізнавальним для  дітей став  урок мужності, що пройшов в районній дитячій бібліотеці, присвячений Дню українського козацтва та Дню захисника України.


Бібліотекар Валентина Іваницька ознайомила дітей - учнів ЗОШ І-ІІІ ст., з історією славного козацтва, розповіла про їх життя та побут, звички та традиції. Зацікавили дітей книги про історію заснування Запорізької Січі, походження слова "козак", першого козацького ватажка Байду та видатних гетьманів України.



    





Із підготовленого  шкільним бібліотекарем Катериною Свірською відеоматеріалу діти дізнавалися про героїчних жінок нашої держави.Бібліотекарі наголосили на необхідність пам'ятати, хто ми і чиї діти, любити і шанувати славну історію нашого народу, беручи за приклад подвиги наших славних воїнів - захисників України