Бібліотечна родина

  Наші шановні колеги - сільські бібліотекарі, які, викорстовуючи свої знання, талант і натхнення несуть своїм читачам мудрість, вічні цінності із сторінок книг. Вони - за ефективну працю на потреби читача, за формування духовності і розвиток творчих особистостей.
    Під час виїздів не лише фіксуються факти, але й аналізується  робота сільських бібліотек, відзначаються застосування інноваційних форм і методів, узагальнюються недоліки, пропонуються шляхи їх усунення надаються рекомендації щодо вирішення проблемних питань.


                 Тут витає дух минувщини

Сільська бібліотека була і залишається острівцем збереження національної культури, народних традицій і звичаїв, історії свого села. Вона є територією духовності, знань, помічником в освіті, професійному становленні, організації дозвілля. Сільська бібліотека не може похвалитися сьогодні великим різноманіттям послуг для своїх користувачів. Але багато що вона може зробити. Все залежить від особистості фахівця, його бажання працювати творчо, змінити роботу бібліотеки на краще; долучити до цього процесу владу, спонсорів, читачів бібліотеки та мешканців села. Саме це підтверджує  своєю роботою і бібліотекар Осницької сільської бібліотеки Ковпака Тетяна Петрівна.
       
     Любов до рідного краю, до землі, до людей, що її заселяють, є спільною турботою про те, щоб він був багатшим, красивішим, більш колоритним.  Для того потрібно добре знати його історію, природу, економіку, етнографію і культуру. Тому краєзнавство  є одним із головних  напрямків роботи  Осницької  сільської бібліотеки.
    З 2015року  с. Осники увійшло у новостворену об‘єднану Високівську територіальну громаду . Приміщення, в якому знаходиться бібліотека, невеличке, займає дві кімнатки.

25 років своєї праці в Осницькій сільській бібліотеці Тетяна Петрівна займається пошуком цікавих фактів історії села, його жителів, які і є носіями цієї історії. Вона саме з тих людей, для яких робота бібліотекаря - це стан душі і потреба серця. Завдяки таким же, закоханим у історію свого краю односельцям, їй вдалося перетворити невеличку сільську бібліотеку у скарбницю народного побуту, ремесел, предметів старовини.  Бібліотека стала справжнім міні-музеєм в якому знайшлося місце для старовинних прялок, ткацького верстата, скрині. Тут можна побачити та потримати в руках хомут, ярмо, рубель і качалку,діжу для замішування тіста, ступу, праску, старовинний годинник і т.д. А рушники ведуть свою історію  ще з 1850 року.


       Є в музеї і старовинний лляний одяг, домоткані доріжки,настільники. Всього не перерахувати.З любов’ю і пошаною відносяться читачі бібліотеки до експонатів. Люди старшого віку згадують свої молоді роки, і продовжують приносити в бібліотеку родинні реліквії. А школярі, молодь  з цікавістю  дізнаються  про призначення старовинних речей , знайомляться   з символами українського народу: калиною, вербою, криницею,вишитими рушниками, сорочкою, віночком, дізнаються, в які ігри грались бабусі та дідусі, як працювали вони і відпочивали на свята . Адже,звернення до духовної спадщини минулого набуває нового дихання, коли молоде покоління долучається до традиційних народних свят, обрядів, звичаїв, народних промислів і ремесел.
     Враховуючи зростаюче  зацікавлення подіями минулого, Тетяна Петрівна працює творчо,  відчуваючи гостру потребу та відповідальність за організацію, вивчення та донесення знань до користувачів, аби повернулась до народу його пам’ять, історія, культура, вміння та дух українства.
     Дійсно, міні-музей в Осницькій сільській бібліотеці - це острівець духовності і культури у рідному селі.
    Бібліотека постійно приймає відвідувачів з різних регіонів України, включаючи столицю. Відвідувачі виявляють не прихований інтерес до експонатів, багатьом з яких вже більше 100 років.  І кожен, хто заходить в кімнату, поринає у світ давнього побуту наших предків, усвідомлює, що він – українець, що в нього є своя рідна Батьківщина. Бо в самих  експонатах панує така енергетика і магнетизм, що не тільки вражає, а й змушує всіх навколо насолоджуватися силою мистецтва справжніх майстрів з народу. Наразі бібліотека перебуває постійно в пошуку: міні-музей поповнюється новими експонатами , збираються сімейні реліквії. І так помаленьку робота триває , адже музей - це живий організм , який постійно розвивається і збагачується. Жителі села, розглядаючи  бібліотеку , як головну хранительку культурної  і соціальної пам'яті місцевої громади  вважають , що без музею в бібліотеці  стало б життя убогішим, без музею вся історія німа .
       А завідуюча бібліотекою  Ковпака Тетяна Петрівна  вважає, що село, яке має хоча б  маленький, але все ж таки музей, вважається багатим, адже воно має минуле, яке не забулося. Хочеться вірити  і надіятись, що не забудеться!


                           Фотофакти з життя сільських 

бібліотек


                                 Зав. бібліотекою с. Сали 
Свірчевська Станіслава Станіславівна
                      
                                
                                        Героям Небесної сотні присвячується
                                                                  Книжкові виставки та тематичні полички для читачів                              В с. Росівка бібліотека отримала нове приміщення
                                        (Зав. бібліотекою Крученюк Ольга Василівна)                                   
                                          В бібліотеці с. Жадьки офрмлено новий сиенд 
                                          про учасників АТО
(зав. бібліотекою Шульц Лідія Миколаївна)
                               

                             Бібліотека с. Очеретянка
                                 (Зав. бібліотекою Каплун Таміла Миколаївна)

                                  
                               В народознавчому куточку -  вишиті рушники, наволочки,
                                     скатертини, сорочки                                                     Бібліотека с. Андріїв  
                                        (зав. бібліотекою  Вигівська Тамара Іванівна)                       Багато років  в бібліотеці працювала  Янчук Ніна Степанівна

                       Бібліотека с. Стирти 

 (Зав. бібліотекою  Грицанчук Ніна Іванівна)

На стенді - розповідь про учасників АТО з с. Стирти                             
                                   
                    Бібліотека с. Федорівка
  (зав. бібліотекою Нестерчук Зоя Володимирівна)

           
                                   Тут завжди раді читачам і дорослим і маленьким
                     


                                  Старі світлини розповідають про історію с. Браженка
                                      (зав. бібліотекою Дикунець Галина Ільківна)

                       Бібліотека с. Селець 
(зав. бібліотекою Огійчук Лариса Миколаївна)


Місцеві жителі  залюбки діляться старовинними предметами побуту, які
розміщені в народознавчому куточку сільської бібліотеки