Історія

                                  
            Черняхівська центральна бібліотека
            Черняхівської селищної Ради
Наша адреса: 12301 Житомирська область,
                                    смт. Черняхів, вул. Житомирська,2                                               ел. адреса  :         biblioteca_ch@ukr.net

                                                             Бібліотека працює: щодня з 9 до 18 години,         
                                                                                                обідня перерва  з 13 до 14 години
                                                                                                 вихідні дні : субота, неділя.


                                           Історична довідка
             Історія  Черняхівської  бібліотеки розпочалася в 30-х роках минулого століття.   Як свідчать історичні документи, перед війною вже працювало 65 бібліотек, які були підпорядковані відділу освіти.
              Під час фашистської окупації району, яка тривала з червня 1941 по грудень 1943 року, всі бібліотеки були розграбовані та спалені.
              Але вже на початку 1944 року, в перші дні після звільнення району, бібліотечні заклади у вигляді хат-читалень відновили  свою роботу  як в Черняхові,  так і  в селах району.
               Наказом №6, від 20.03.1944 року по райво бібліотекарем і директором районної бібліотеки була призначена Павловська Олена Юліанівна, а через кілька місяців, згідно наказу № 46 від 06.07. 1944 року, директором призначається Шмуклярська Раїса Юхимівна.
                Свою роботу вона розпочала зі збору уцілілої літератури, яку вдалося зберегти місцевим жителям. Таким чином створювався бібліотечний фонд. Раїса Юхимівна, маючи твердий характер, облаштувала приміщення бібліотеки, домоглася від районної влади допомоги у виготовленні меблів, ремонті підлоги, стелі, згуртувала навколо себе колектив однодумців, та зуміла вивести Черняхівську районну бібліотеку в число кращих в області.
              В 1977 році  в районі пройшла централізація бібліотечних закладів, була створена централізована бібліотечна система. Вона включала в себе 44 сільські бібліотеки-філіали та 2 центральні бібліотеки – районна та дитяча.  В 2002 році пройшла децентралізація і районна бібліотека продовжила своє існування як окрема одиниця.
            Шмуклярську  Раїсу Юхимівну на посаді директора змінила Волокита Яніна Романівна, а пізніше Красовська  Світлана Василівна   /  1987 -2013/.
             Нині колектив районної бібліотеки очолює Чорноморець Раїса Анатоліївна.
            Бібліотека за період свого існування тричі змінювала свою адресу. Сучасне приміщення районної бібліотеки було збудоване ще в 1933 році. В ньому знаходилась Черняхівська середня школа.
Площа приміщення біля 500 кв. м., на якій розміщена як бібліотека для дорослих, так і дитяча бібліотека.
       Близько 3 тисяч дорослих читачів обслуговує 5 кваліфікованих працівників,  4 з них мають вищу фахову освіту, 3 – мають стаж роботи понад 30 років.
      1200 читачів дошкільного та шкільного віку мають змогу користуватися фондом дитячої бібліотеки, який нараховує близько 6 тисяч примірників.

      Бібліотечний фонд, завдячуючи програмі «українська книга», постійно поповнюється новими виданнями і на даний час складає 58 тисяч примірників.

                             Структура бібліотеки 

               Центральна районна бібліотека для дорослих:
-                Директор  -  Чорноморець Раїса Анатоліївна       
        Відділ обслуговування
          = абонемент= /Красовська Світлана Василівна/
          =читальний зал=     /Протасевич Лариса Аркадіівна/
          =юнацький абонемент= /Клусенко Ірина Юріївна/
         
   Відділ обслуговування забезпечує інформаційні потреби користувачів виданнями довідкової, соціально – економічної, історичної  , правової літератури, а також творами класиків світової та української літератури і сучасних авторів. Відділ здійснює виставкову і масову роботу: цікаві зустрічі, усні журнали, історичні мандрівки, літературно-тематичні вечори. Систематично до уваги читачів цикли різноманітних книжкових виставок, виставок-презентацій, нових надходжень  . На базі відділу діє центр публічної інформації «Бібліотека і влада»  

         =бібліограф = /Ротенберг Ольга Олександрівна/
         Здійснює оперативне інформування користувачів про надходження нової літератури до бібліотеки, складає списки рекомендованої літератури,  надає усні бібліографічні довідки з різних галузей знань., веде довідковий апарат бібліотеки.       


-                Відділ комплектування та обробки літератури      -                                    /   Никончук Н .В./              
                            Основними функціями відділу є:

• поточне комплектування бібліотечного фонду;
• індивідуальний облік документів
• вилучення документів з облікових форм
• сумарний облік документів
• бібліотечна обробка та каталогізація документів 
• систематизація документів;
• організація та ведення каталогів та картотек
• технічна обробка документів.

-                 Методичний  відділ /Піліпейко Н.С., /

Відділ забезпечує єдине методичне керівництво підрозділами централізованої системи бібліотек, надає їм методичну і практичну допомогу по вдосконаленню бібліотечної роботи, вивчає, узагальнює і впроваджує кращий бібліотечний досвід, нові ефективні форми і методи обслуговування користувачів, новітні інформаційні технології.
Працівник відділу систематично організовує семінари, наради, практикуми по підвищенню фахової кваліфікації бібліотечних працівників селищної Ради, організовує конкурси професійної майстерності.
Відділ постійно працює над створенням позитивного іміджу книгозбірень, організовує рекламу бібліотек та бібліотечних послуг населенню, підтримує зв’язки з громадськістю, партнерами, спонсорами бібліотек та засобами масової інформації.

   

                   Бібліотека для дітей

     -              Відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів /Огійчук В.М./
    -                Відділ обслуговування учнів 5-9 класів /Салімонович Л.О./
    -                 Бібліотекар /Ляс Ю.С./
 Сьогодні дитяча бібліотека   спрямовує свою діяльність на гармонійний розвиток дітей, формування у них сучасного світогляду, інформаційної та читацької культури, навичок творчої самореалізації особистості, використовуючи для цього різні форми роботи та наявні інформаційні ресурси.  Бібліотека для дітей є активним учасником Всеукраїнських конкурсів, таких як: «Найкращий читач України»,   «У вінок Кобзаря ми вплітаємо майбутнє…»,  спрямованих на залучення дітей до читання, розвиток юних талантів.
Одне з головних завдань, яке ставить перед собою колектив – створення та підтримка позитивного іміджу не тільки закладу, а й бібліотечного фахівця, бо саме від того, яке враження він справляє на користувача, залежить статус і роль дитячої бібліотеки в суспільстві.

   До послуг читачів:
-                універсальний фонд майже 58 тисяч документів, сформований на основі духовних, інформаційних, ділових потреб користувачів
-                більше 36 назв газет та журналів для дорослих та дітей
-                довідково-пошуковий апарат /алфавітний, систематичний, краєзнавчий каталоги, які містять ключ до пошуку необхідної вам інформації/
-                Інтернет
-                Ксерокс
-        Мультимедійне обладнання
-                Оформлення замовлень по міжбібліотечному абонементу.
У 2022 році , згідно прийнятого  сесією Черняхівської селищної ради рішення, сільські бібліотеки перейшли у підпорядкування центральної бібліотеки та стали її структурними підрозділами. Бібліотечна мрежа нараховує 23 бібліотеки .З них -2 (Центальна бібліотека та бібліотека для дітей знаходяться в селищі Черняхів ) та 21- в сільській місцевості. Проведена робота надасть можливість упорядкувати бібліотечну мережу Черняхівської територіальної громади для ефективного  й раціонального використання бібліотечного майна та бюджетних коштів. 


Наше представництво в соцмережах       
   

Черняхівська центральна бібліотека для дорослих

http://kniga-live.blogspot.com/

(блог Бібліохвиля)

 

Черняхівська центральна бібліотека для дорослих

https://www.facebook.com/profile.php?id=100022294877117

(Черняхівська книгозбірня)

Черняхівська центральна бібліотека для дорослих

(юнацький абонемент)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100025377430413&

(Книголюб Черняхівський)

 

Черняхівська бібліотека для дітей

https://www.facebook.com/profile.php?id=100037674428036

(Дитяча книга)